SAAME TUTTAVAKS

Tore, et siia jõudsid.

Saame tuttavaks, minu nimi on Reelika.

Olen Loodusterapeut, Emakajutud asutaja ja aktiivne naiste tervise ning heaolu koolitaja. Herbaticumi kooli lõpetanud Loodusterapeut, kus hetkel annan ka loenguid nii loodustunnetuse kui ka naiste tervise teemadel. Lisaks olen õppinud toitumise aluseid, läbinud viimase kümne aastaga suure hulga erinevaid seedimise ja inimkeha anatoomiaga seotud täiendkoolitusi ning lisaks  täiendanud ennast naiste tervise hoidmisele suunatud koolitustega nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Sinna juurde on lisandunud ka erinevaid psühholoogia alaseid koolitusi. Ühendan oma töös nii teaduslikult poolelt saadud teadmised inimekeha anatoomia ja füsioloogia vallast kui ka traditsioonilised loodusravi võtted.

On aeg tõsta naiste tervisega seotud info kättesaadavuse taset, julgustada naisi enda tervise eest teadlikumalt hoolt kandma ja enda piire tasakaalukamalt kehtestama.

Varasematel aastatel olen tegutsenud ilu- ja tervisevaldkonnas, millest viimased 6 aastat oli suunatud looduskosmeetikale ja üldiselt tervise edendamisele. 

Minu loodusarmastus on tulnud sügavalt juurte kaudu pärimsukultuurist ja enda vanavanaemalt, kelle põhitõde ja uskumust võttis kokku alati lause: “Mets katab, toidab ja on pühakojaks.” Sealt ka Loodusterapeudi kutsumus.

Mida teeb Loodusterapeut?

Loodusterapeut ehk herbaatik või fütoterapeut vaatleb inimest tervikuna ning kasutab töövahenditena taimi, õlisid, tinktuure, salve – kõike, mida saab taimemaailmas kasutada. Ta on taimemaailma asjatundja ja teab mida ning mis vormis oleks vastavalt inimesele ja tema probleemile kõige tõhusam kasutada. 

Loodusterapeut kasutab lisaks peale taimede ka inimese tasakaalustamiseks toitumise ja elustiili muudatuste soovitamist. Tänapäeval tähendab see peale menüü soovituste jagamist ka vastavalt vajadusele toidulisandite soovitusi, homöpaatiat, bachi õieteraapiat ja palju teisi võtteid. Ka võib ta ühendada taimi kosmeetika tegemise või manuaalteraapiatega.

Siiski tasub arvestada, et iga loodusterapeut on endale omase “käekirjaga” ning tihti on neil tekkinud varamu erinevatest töövõtetest ja teadmistest, mis kõik kokku annavad isenäolise lähenemise.  Seetõttu on hea leida endale sobiv Loodusterapeut, kelle tööriistakastis on just Sulle sobivad meetodid. 

Kuna tegelen peamiselt naiste hormonaaltervise küsimustega, siis kasutan oma töös olukorra selgitamiseks peale toidupäeviku ja anamneesi vajadusel ka bioresonants diagnostikat. Lisaks kuulub minu “tööriistakasti” ka toitumise pool, bachi õietilkade teraapia, vastavalt inimese vajadustele koostatud toidulisandite- ja taimeravi protokollid ning elustiilisoovitused. Täiendavaks meditatiivsemaks teraapiavormiks olen õppinud ka heliteraapiat. Lisaks viin soovi korral läbi ka loodusrännakuid, kus olen ühendanud iidse Shinrin Yoku praktika Eesti pärimuskultuuri elementidega.

Isiklik kogemus

Minu teekond just naiste terviseteemade käsitlemiseni on alguse saanud isiklikust kogemusest ja katsumustest.

Nooremana võtsin üle 10 aasta hormonaalseid rasestumisvastaseid pille ning peale nende kasutamise lõpetamist sain teada, mida tähendab tegeleda hormonaalse tasakaalutusega. Mul läks paar aastat, et nahk ja hormonaaltsükkel jälle korda saada, kuid seejärel hakkasid mind kimbutama järjest tugevnevad menstruatsioonivalud ning tekkis endometrioosi kahtlus.

Valud muutusid läbi aastate isegi nii tugevaks, et harvad ei olnud olukorrad kus päevade alguses oksendasin ja esimesed paar päeva polnud võimeline väga aktiivselt ringi liikuma. Otsisin lahendust igalt poolt, maa alt ja maa pealt. See viis viis mind omakorda peale Loodusterapeudiks õppimist ka süvakuti hromoonide töö tundma õppimiseni.

Täna hoian oma tervist kasutades ennekõike enda teadmisi taimede, vanade traditsioonide, biokeemia, homöpaatia, keha metabolismi ja üldise tervise hoidmise vallas. Tunnen ennast tervemana kui kunagi varem ning soovin neid teadmisi ka edasi jagada, sest tean omast kogemusest kui keeruline oli adekvaatset infot leida ja eristada “terasid sõkaldest”.

Väärtused, milles saad kindel olla

Igaüks meist on loonud enda väärtuste süsteemi, mille järgi elab. Nii ka mina. Siit minu peamised väärtused selle töö puhul, millega saad arvestada. Teen oma tööd südamega, kirega ja empaatiaga, sest olen pikalt naiste terviseteemadega seotud küsimustele vastuseid otsinud.  Selle teekonna käigus olen saanud palju põnevaid lugusid ja õppetunde mida jagada ka teistega.

Reelika Siriani
Z

Looduslik

Austan loodust ja elu igas vormis, seetõttu ei saa minu käest soovitusi või infot, mis läheks selle väärtusega vastuollu.

Z

Ausus

Ükskõik mis probleemiga minu poole pöördud, võid kindel olla, et saad ausad ja selged vastused. Isegi kui see tähendab, et soovitan mujale pöörduda. Sinu tervis on kõige olulisem.

Z

Konkreetsed piirid

Terapeudina soovin, et Sul oleks turvaline. Arvesta, et tundlike teemade puhul küsin üle mis on Sulle parasjagu OK jagada või mitte.

Z

Austus

Me kõik oleme käinud mööda unikaalset rada siin elus. Seetõttu on iga inimene eriline ja väärtuslik. Ma ei pisenda Sinu kogemusi, ega tee neid maha. Kõik mis räägitakse vastuvõtul jääb ainult minu teada.